• Profesjonaliści, którym możesz zaufać!
  • Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 17:00

Audyt energetyczny

Audyt energetyczny

Sprawdź energooszczędność swojego domu

Audyt energetyczny

Audyt energetyczny to szczegółowa analiza zużycia energii w budynku, mająca na celu identyfikację sposobów na poprawę efektywności energetycznej i redukcję kosztów związanych z energią.

Obejmuje ocenę obecnego stanu technicznego instalacji energetycznych (systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, oświetlenia oraz innych urządzeń elektrycznych), a także analizę zużycia energii i efektywności operacyjnej.

W OSTERM zajmujemy się wykonywaniem specjalistycznych audytów energetycznych zarówno budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych. Przy wykonywaniu audytu bierzemy pod lupę ważne czynniki, jak wielkość i kształt ocenianego budynku, a także jego usytuowanie oraz wykorzystane do budowy materiały.

Audyt energetyczny w OSTERM

Jakie główne korzyści niesie instalacja paneli fotowoltaicznych?

Odpowiednia ocena umożliwia dobranie najlepszych rozwiązań dla termomodernizacji budynku.
Icon

Określenie celu audytu i inspekcja obiektu

Na tym etapie gromadzone są niezbędne dokumenty i informacje o budynku, takie jak projekty, rachunki za energię czy dane o wyposażeniu technicznym. Przygotowuje się również harmonogram audytu oraz ustala zakres prac. Inspekcja obiektu obejmuje wizualną ocenę stanu budynku, instalacji technicznych oraz sposobu użytkowania energii. Sprawdza się także izolację termiczną, stan okien i drzwi, systemy ogrzewania, wentylację i klimatyzację, oświetlenie oraz inne urządzenia zużywające energię.
Icon

Analiza danych i identyfikacja możliwości oszczędzania

Na tym etapie zebrane dane są analizowane przez ekspertów. Oceniana jest efektywność energetyczna budynku i zamontowanych w nim instalacji. Analiza może ujawnić potrzebę modernizacji urządzeń, poprawy izolacji, optymalizacji systemów instalacyjnych czy też wprowadzenia systemów zarządzania energią. Raport końcowy zawiera szczegółowe wyniki analizy - identyfikację obszarów, gdzie możliwe są oszczędności, rekomendacje działań, które należy podjąć w celu poprawy efektywności energetycznej oraz przewidywany koszt inwestycji.
Icon

Wdrożenie zmian

Ostatnim etapem jest omówienie zalecanych modyfikacji z osobą zlecającą audyt energetyczny oraz wdrożenie zaproponowanych zmian. Przeprowadzenie analizy energetycznej wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej i doświadczenia, ale jest nieocenione w poszukiwaniu sposobów na zmniejszenie zużycia energii. W rezultacie, audyt energetyczny przyczynia się do zwiększenia efektywności energetycznej, zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko poprzez redukcję emisji CO2, a także poprawy komfortu użytkowania budynków.

Wybierz energooszczędność z OSTERM!

Audyt energetyczny pozwoli Ci zmniejszyć koszty związane z eksploatacją budynku. Zespół OSTERM to eksperci w obszarze energooszczędnych rozwiązań dla domów i budynków usługowych. Bogate doświadczenie pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Nasza oferta jest kompleksowa i obejmuje nie tylko analizę dokumentacji i samego budynku, ale także jego lokalizacji czy występowania ewentualnych usterek i nieprawidłowości w działaniu instalacji lub technice budowlanej. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu, aby nasze oceny były w pełni rzetelne i miarodajne. OSTERM pozwoli Ci cieszyć się energooszczędnym domem, którego utrzymanie nie nadwyręży Twojego budżetu, a także pozwoli zaoszczędzić cenne zasoby i ochronić środowisko naturalne!

OSTERM w liczbach

Liczby mówią same za siebie!

Zdobywana przez lata wiedza i doświadczenie sprawiają, że wiemy najlepiej, jakie rozwiązania będą najkorzystniejsze dla Ciebie i Twojego domu!

27

lat na rynku

4000

realizacji

120

pracowników

Pracujemy z pasją

OSTERM zadba o wszystko dla czystego powietrza!

W naszej firmie załatwisz wszelkie formalności oraz wszystko, co jest związane z programem „Czyste Powietrze”.