• Profesjonaliści, którym możesz zaufać!
  • Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 17:00

Rekuperacja

Rekuperacja

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Rekuperacja

Rekuperacja to proces odzyskiwania ciepła z powietrza wywiewanego z wnętrza budynku i wykorzystywania go do ogrzewania świeżego powietrza napływającego z zewnątrz.

Stanowi kluczowy element nowoczesnych systemów wentylacyjnych, który przyczynia się do zwiększenia efektywności energetycznej budynków, zarówno mieszkalnych, jak i użytkowych. Systemy rekuperacyjne umożliwiają zachowanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach przy jednoczesnym zapewnieniu stałej wymiany powietrza. To bardzo ważne dla zdrowia i pełnego komfortu mieszkańców lub użytkowników budynku. Dodatkowo, odzyskiwanie ciepła przez systemy rekuperacji może zmniejszyć zapotrzebowanie na energię do ogrzewania, co przekłada się na niższe rachunki.

Rekuperacja OSTERM

Jak działa rekuperacja?

Zastosowanie systemu rekuperacyjnego umożliwia ograniczenie strat ciepła nawet do 40%!
Icon

Wymiana powietrza

System wentylacyjny wywiewa zużyte powietrze z wnętrza budynku, jednocześnie zasysając świeże powietrze z zewnątrz. Oba strumienie powietrza są przeprowadzone przez rekuperator, ale nie mieszają się ze sobą. Zapewnia to ciągłą wymianę powietrza bez utraty ciepła.
Icon

Odzyskiwanie ciepła

W rekuperatorze, który jest sercem systemu,, dochodzi do przekazania ciepła z powietrza o wyższej temperaturze do chłodniejszego powietrza zewnętrznego. Sprawia to, że powietrze wchodzące do budynku jest już wstępnie ogrzane, co znacząco zmniejsza potrzebę użycia dodatkowej energii do ogrzewania.
Icon

Dystrybucja ogrzanego powietrza

Ogrzane powietrze zewnętrzne jest następnie rozprowadzane po pomieszczeniach za pomocą systemu kanałów wentylacyjnych. Pozwala to na utrzymywanie stałej temperatury w budynku i zapewnia ciągłą wymianę powietrza. Wykorzystanie rekuperacji poprawia w ten sposób jakości powietrza wewnętrznego.

Kompleksowe usługi montażu rekuperacji w OSTERM

Rekuperacja to rozwiązanie, które łączy w sobie dbałość o środowisko naturalne z ekonomicznym podejściem do ogrzewania. Gwarantuje także wysoki poziom komfortu mieszkańców, dzięki czemu stanowi popularną technologię w nowoczesnym budownictwie. W OSTERM proponujemy kompleksowe usługi, obejmujące projekt, montaż oraz usługi serwisowe dla systemów rekuperacyjnych. Postaw na nowoczesne i ekologiczne metody ogrzewania Twojego domu!

OSTERM w liczbach

Liczby mówią same za siebie!

Zdobywana przez lata wiedza i doświadczenie sprawiają, że wiemy najlepiej, jakie rozwiązania będą najkorzystniejsze dla Ciebie i Twojego domu!

27

lat na rynku

4000

realizacji

120

pracowników

Pracujemy z pasją

OSTERM zadba o wszystko dla czystego powietrza!

W naszej firmie załatwisz wszelkie formalności oraz wszystko, co jest związane z programem „Czyste Powietrze”.