• Profesjonaliści, którym możesz zaufać!
  • Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 17:00

Kotłownie

Kotłownie

Doskonale dobrane do Twoich potrzeb

Kotłownie

W OSTERM dobierzemy idealne źródło ogrzewania Twojego domu, które będzie nie tylko efektywne energetycznie, ale także bezpieczne. Obecnie najbardziej efektywnym sposobem ogrzewania jest technika kondensacyjna, która wymaga montażu kotła gazowego kondensacyjnego.

Kotłownie OSTERM

Kompleksowo montujemy i uruchamiamy także kotłownie ze źródłem ciepła w postaci:

Odpowiednio dobrany kocioł grzewczy pozwoli uzyskać komfort termiczny oraz oszczędzić energię.
Icon

Montaż kotłów gazowych kondensacyjnych

Technika kondensacyjna stanowi najbardziej wydajną metodę ogrzewania gazowego i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Wykorzystanie niemal całej energii zawartej w paliwie i spalinach sprawia, że kotły kondensacyjne są znacznie bardziej efektywnie energetycznie niż kotły konwencjonalne. Kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej pozwala odzyskać dodatkową energię. Kotły tego typu świetnie sprawdzą się zarówno w nowym, jak i starszym budownictwie. Mogą stanowić jedyne źródło ciepła lub uzupełniać inne instalacje - pompę ciepła, rekuperację czy panele fotowoltaiczne. Dostępne są w wersji wiszącej, stojącej, jedno lub dwufunkcyjnej.
Icon

Montaż kotłów na pellet

To nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie ekologicznego ogrzewania. Jest docenianie głównie ze względu na efektywność energetyczną i przyjazność dla środowiska. Pellet, będący biomasą w postaci małych granulek, wyprodukowaną z odpadów drzewnych, jest wysoko kalorycznym paliwem. Kotły na pellet cechują się wysoką wydajnością energetyczną, co oznacza, że większość energii zawartej w paliwie jest przekształcana na ciepło.
Icon

Montaż kotłów na ekogroszek

Ekogroszek jest jednym z najpopularniejszych materiałów grzewczych, wykorzystywanych w gospodarstwach domowych, które szukają efektywnego i stosunkowo ekonomicznego sposobu ogrzewania. Ekogroszek cechuje się wysoką kalorycznością oraz mniejszą emisją szkodliwych substancji w porównaniu do tradycyjnego węgla. Kotły na ekogroszek są więc bardziej przyjazne dla środowiska, a jednocześnie pozwalają na utrzymanie wysokiej efektywności ogrzewania.
Icon

Montaż kotłów na zgazowane drewno

Kotły na zgazowane drewno to innowacyjne urządzenia grzewcze, wykorzystujące proces zgazowania drewna do produkcji ciepła. Proces zgazowania drewna polega na termicznym rozkładzie drewna w warunkach ograniczonego dostępu tlenu. Produkowane w ten sposób gazy palne są następnie spalane, wytwarzając ciepło. Kotły na zgazowane drewno są bardziej efektywne niż tradycyjne kotły na drewno, dzięki lepszemu wykorzystaniu zawartej w drewnie energii.

W OSTERM zadbamy o bezpieczne źródło ciepła dla Twojego domu!

Wybierając nasze kompleksowe usługi, masz pewność najwyższej jakości użytych komponentów i pełnego profesjonalizmu. Pomożemy Ci wybrać optymalny sposób ogrzewania Twojego domu oraz przeprowadzimy fachowy montaż, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa. Świadczymy także usługi serwisowe oraz pogwarancyjne instalowanych urządzeń.

OSTERM w liczbach

Liczby mówią same za siebie!

Zdobywana przez lata wiedza i doświadczenie sprawiają, że wiemy najlepiej, jakie rozwiązania będą najkorzystniejsze dla Ciebie i Twojego domu!

27

lat na rynku

4000

realizacji

120

pracowników

Pracujemy z pasją

OSTERM zadba o wszystko dla czystego powietrza!

W naszej firmie załatwisz wszelkie formalności oraz wszystko, co jest związane z programem „Czyste Powietrze”.